Search
Generic filters
Search
Generic filters

Tapasztalataikkal támogatták egymást a mentorok az ötödik Tanítsunk Magyarországért táborban

Kistelepülésen élő általános iskolásokat segítenek a szegedi egyetemisták ebben a tanévben is: élményszerzés, pályaorientáció és a szociális készségek fejlesztése is célja a Tanítsunk Magyarországért mentorprogramnak, mely ötödik féléve indul felkészítő táborral a Szegedi Tudományegyetemen.

–  Szép számmal vesznek részt a programban igazán rutinos mentorok, akik már több féléve mentorálnak, de olyan is van, aki a kezdetektől fogva, ötödik féléve kitartóan segíti a kistelepülésen élő diákok érvényesülését, továbbtanulását – mondta dr. Újvári Edit, a szegedi programot koordináló SZTE Junior Akadémia szakmai felelőse. Hozzátette: az ilyen hallgatók tapasztalata segíti az új mentorok felkészítését, mely egy elméleti alapozókurzusból, és egy gyakorlatias, 3 napos felkészítő táborból áll. Utóbbi során egész napos műhelymunkákon és tréningeken mélyíthetik el tudásukat a hallgatók, illetve az első találkozás is megtörténik a gyerekekkel. Ezt követően a mentorált diákokkal zajlik a hallgatók féléves munkája, amelyet a mentortanácsadó oktatókkal szemináriumi órákon értékelnek.

Ebben a félévben több mint 500 fő 5-8. osztályos mentorált diák vesz részt az SZTE Tanítsunk Magyarországért programban, akik a régió 16 kistelepülésének általános iskolásai. Őket a 181 mentorhallgató heti találkozókon, kis csoportokban mentorálja. A segítségnyújtásért havi 35 ezer forint ösztöndíjat kapnak az egyetemisták, illetve 10 ezer forintot, amelyet a gyerekekre költenek.

 

A programra minden félévben jelentkezhetnek a hallgatók: először a „TM1” elnevezésű mentorfelkészítő kurzust kell elvégezniük, ennek sikeres teljesítése után, a következő félévben kezdhetik meg az iskolai mentorálást.

Megosztás